gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

Pomiary przepływu bez rozłączania lub rozcinania rur

Pomiary przepływu bezinwazyjne, bez rozłączania lub rozcinania rurociągów prowadzimy za pomocą specjalistycznych przenośnych przepływomierzy ultradźwiękowych.

Jeśli potrzebujesz zmierzyć przepływy na filtrach w Stacjach Uzdatniania Wody lub wydajność studni głębinowych a także zmierzyć przepływy na oczyszczalni ścieków (ścieki surowe, osady recyrkulowane, pulpa piaskowa) to ta usługa jest dla Ciebie.

Aby dokonać pomiaru przepływu mocuje się do zewnętrznej ściany rury dwie sondy lub jedną dopplerowską. Materiał wykonanej rury może być praktycznie dowolny , może być ona wykonana ze stali nierdzewnych, kwasowych, żeliwa, tworzyw sztucznych takich jak PCV, PE, HDPE.   Nabyłem przepływomierze w wersjach tzw. obiektowych do montażu naściennego ale z podwójnym zasilaniem (230 VAC i 8-36 VDC) , które doposażyłem w bardzo mocne walizki transportowe Explorer dzięki temu mam urządzenia wykonane w wersji przenoścnej i doskonale zabezpieczone do transportu.

Ultradźwiękowy przepływomierz  ALFINE ZDI 05 / ZDI 500 działa na zasadzie pomiaru czasu przebiegu dźwięku przez całkowicie wypełniony rurociąg (Transit Time),  jest przeznaczony głównie do pomiaru przepływu wszelkich cieczy czystych, nie zawierających cząstek stałych, takich jak woda (zimna / ciepła / gorąca / demineralizowana / destylowana), paliwa, roztwory chemiczne, media chłodnicze, płynne leki, alkohole, media spożywcze, soki owocowe itp. Jest również przygotowany do pomiaru przepływu, prędkości płynącego medium oraz do pomiaru energii cieplnej – we współpracy z czujnikami temperatury lub opcjonalnie z przetwornikami temperatury (korzystne przy dłuższych kablach). Dopełnieniem powyższych właściwości jest komunikacja cyfrowa po linii RS485 w standardzie MODBUS, co umożliwia tworzenie sieci pomiarowej oraz zdalny monitoring połączony z autodiagnozą. Przepływomierz ma dwa komplety sond pomiarowych więc zakres pomiaru rur o średnicy DN 25 … DN 400.

 

Przepływomierz firmy ALFINE-UFD5000 Micronics jest przeznaczony do bezinwazyjnego opomiarowania cieczy „trudnych” (ścieki lekkie i ciężkie, osady recyrkulowane, ciecze zanieczyszczone, zapowietrzone), płynących w rurociągach całkowicie wypełnionych. Zasada działania wykorzystuje zjawisko Dopplera ( zjawisko obserwowane dla fal, polegające na powstawaniu różnicy częstotliwości wysyłanej przez źródło fali oraz rejestrowanej przez obserwatora, który porusza się względem źródła fali.)
Przepływomierz jest wyposażony w jedną sondą pomiarową umożliwiającą pomiary na rurociągach o średnicach ok. 13 mm … 4,5 m. Maksymalna temperatura cieczy płynącej wynosi +150 oC.
Wyniki pomiarów eksponowane są na czytelnym wyświetlaczu LCD.