gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

KAMERY DO INSPEKCJI KANALIZACJI I WENTYLACJI

DSC_0036Inspekcja kanalizacji grawitacyjnej u klienta. Oczywiście moim niezawodnym, walizkowym systemem FORTEC ISP-40 BK w dodatku po dużej modernizacji. Zmieniłem nową jednostkę rejestrującą z nowym oprogramowaniem  (a także większa pojemność danych, więcej opcji ), dokupiłem 2 kamery Sony o większych rozdzielczościach. Rozdzielczość full hd, full color ( z kamerą Sony G Lens) , oświetlenie x %, kontrast i zoom auto.

W tej aktualnej sytacji stwierdziłem zapchanie w odległości 18, 5 m od studzienki rewizyjnej – czopem z zestalonego papieru i nawilżanych chusteczek. Po dokładnym obejrzeniu i pomiarze odległości od przeszkody – udrożnienie przez samochód ciśnieniowy typu wuko. Po udrożnieniu kolejna inspekcja – brak przeszkody i kolejny zadowolony klient.
Przeprowadzam też inspekcje kontrolne po wykonaniu kanalizacji, żebyście wiedzieli jakie ciekawe rzeczy są w rurach po budowie !

 


Przegląd i pomiar spadków odcinka kanalizacji sanitarnej moim systemem inspekcyjnym TresCom RTE70/800.
Jeśli chcesz wiedzieć jak Ci wykonano kanalizację to warto ją sprawdzić przed odbiorem (zapłatą). System posiada kamerę obrotową na wózku jezdnym 4×4 z układem inklinacyjnym do pomiaru spadków. Widać wyraźnie wnętrze badanej rury jak również opis zdarzeń a także wykres ułożenia badanej rury.
Po takim badaniu można określić miejsca zadolone lub ułożone odcinki „pod górę” w wyniku czego kanalizacja będzie stawała i będzie się zapychała odłożonymi osadami.
Również można poszukać tym systemem zasypanego włazu studzienki, trójnika rozgałęźnego itp.