gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

CZYSZCZENIE POMPOWNI PRZYDOMOWYCH

dsc_1973

Zbiornik pompowni przydomowej przed dokonaniem czyszczenia. Widać wyraźne złogi tłuszczowe i zanieczyszczenia na powierzchni ścieku jak również na ścianach zbiornika.

dsc_1977

Zbiornik pompowni przydomowej po oczyszczeniu agregatem wysoko ciśnieniowym. Rozbite osady na ścianach a także osady denne zostały wypompowane do samochodu asenizacyjnego

Przykład okresowego czyszczenia pompowni przydomowej ( w tej lokalizacji kompletna i nie zawodna pompownia przydomowa firmy Wilo : zestaw składa się ze zbiornika z HDPE typu WS900/200, pompa Wilo TP40S/25, sterownik DrainControl PL1) wykonanego dla klienta z powiatu warszawsko-zachodniego. Jest to już ponad 10-letnia pracująca pompownia wykonywana jeszcze na części wsporczych elementach stalowych-ocynkowanych.

Czyszczenia dokonujemy za pomocą agregatu wysoko ciśnieniowego Karcher HD i wozu asenizacyjnego, który zabiera rozbite osady denne i złogi tłuszczowe do utylizacji. Po oczyszczeniu pompowni dokonujemy przeglądu zatapialnej pompy ściekowej (w tym przypadku Wilo TP40S/25 w której regulujemy szczelinę tnącą noża rozdrabniacza, ten model jest stosunkowo trudny w regulacji bo do ustalenia szczeliny wymaga demontażu korpusu pompy,zablokowaniu blokadą szczelinową noża i ponownym montażu na masie żywicy syntetycznej) a także układu automatycznego sterowania pracą pompy (w tym przypadku to sterownik Wilo DrainControl PL1 sterowany dzwonem powietrznym z możliwością zmiany czujnika na sondę 4-20mA lub pływakowe czujniki poziomu – jest to jeden z najlepszych sterowników na rynku)
Regularne czyszczenie pompowni przydomowej to przedłużenie życia eksploatacyjnego pompy o kilka lat !