gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

REGENERACJA USZCZELNIEŃ MECHANICZNYCH

Istnieje o wiele tańsza a przy tym technicznie jak również jakościowo na takim samym poziomie, alternatywa w stosunku do wymiany na nowe uszczelnienia mechanicznego każdej pompy, mieszadła, aeratora.  Tym sposobem jest jego regeneracja.

KOSZT REGENERACJI KOMPLETNEGO USZCZELNIENIA NIE POWINIEN PRZEKROCZYĆ 30 % NOWEGO A JEGO CZAS EKSPLOATACJI BĘDZIE PRAWDOPODOBNIE TAKI SAM JAK NIE DŁUŻSZY.

ISTOTNYM WARIANTEM JEST TEŻ MOŻLIWOŚĆ REGENERACJI SAMYCH PIERŚCIENI USZCZELNIAJĄCYCH Z ROZMONTOWANEGO USZCZELNIENIA KOMPONENTOWEGO. W TAKIEJ OPCJI KOSZT NAPRAWY TO ZALEDWIE OD  5%  DO  10 %  NOWEGO USZCZELNIENIA !

Proces regeneracji kompletnego uszczelnienia komponentowego składa się z trzech głównych etapów naprawy (rozmontowanie i weryfikacja stanu technicznego, mycie wstępne i ultradźwiękowe, polerowanie i montaż) a na końcu na opłukaniu wodą z małym dodatkiem środka zabezpieczającego i zapakowaniu w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem zregenerowanego uszczelnienia lub zregenerowanego pierścienia.

1.  MYCIE WSTĘPNE I WERYFIKACJA STANU OGÓLNEGO

Demontaż, weryfikacja części składowych uszczelnienia (pierścienie bieżne, mieszek, sprężyna centralna lub zespół sprężynek, elementy stalowe lub elementy kasety) i mycie wstępne.

2.  MYCIE DETALI W MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ

Mycie rozmontowanego uszczelnienia w myjce ultradźwiękowej w roztworze odpowiedniego cleanera (częstotliwość ultradźwięków 21,5 kHZ) z podgrzewem od 20 do 90 st. C.

3.  PROCES POLEROWANIA

Urządzenie do polerowania

Maszyna METKON KEMET 300 LVA jest przeznaczona do specjalnych aplikacji. Model podstawowy posiada płytę o średnicy 300 mm. Wszystkie elementy napędowe zamontowane są na aluminiowej obudowie zapewniając cichą i wolną od wibracji pracę. W standardzie znajduje się także wlot wody z zaworem. Panel kontrolny posiada timer, regulację prędkości i zmienne obroty koła. Dodatkowo posiada własną pompę próżniową i konektory dające możliwość podłączenia uchwytów próżniowych. Zależnie od aplikacji urządzenie 300 L wyposażone jest w płytę docierającą kompozytową lub żelazną. W naszym wariancie to topowa płyta kompozytowa najlepiej kotwiąca mikro diamenty.
Pojedynczy pierścień mocujący znajduję się na uchwycie i pracuje pomiędzy trzema wałkami. Pierścienie typu lekkiego zostają dociążone odpowiedniej masy obciążnikiem lub zestawem obciążników. Pierścienie osadzone trwale obrabiają się pod własna masą.

Zawiesiny diamentowe

Zawiesiny diamentowe o niskiej lepkości i wysokiej koncentracji ziarna, wodno-rozpuszczalne i rozpuszczane w olejach dostępne są w dwóch rodzajach w wersji: STANDARD (monokrystaliczne) i PREMIUM (polikrystaliczne).

  • Jednolita zawartość diamentu w zawiesinie
  • Niewymagane mieszanie
  • Możliwosc stosowania z automatycznymi systemami dozującymi K i innych firm.