gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

UDROŻNIANIE RUR KANALIZACYJNYCH

UDROŻNIANIE RUR METODĄ CIŚNIENIOWĄ – WĘŻAMI PENETRUJĄCYMI

Za pomocą agregatów wysokiego ciśnienia wody firmy Karcher typ HD605 i HD 5/15C , które zasilają węże penetrujące. Końcówka na wężu z której wydostaje się woda pod odpowiednim kątem – powoduje przesuwanie węża do przodu i wypłukanie zatoru.

W tej metodzie udrożniania – węże penetrujące są zasilane wodą pod dużym ciśnieniem i jeśli nie ma spływu (przez całkowicie zablokowaną rurę) to należy akcję udrozniania prowadzic poza budynkiem – od pierwszej studni rewizyjnej lub zbiornika na nieczystości płynne. Metoda ta nie bardzo nadaje się do stosowania wewnątrz mieszkań ze względu na obecność brudnej wody.

DSCF7906

 

 

 

 

 

 

 


UDROŻNIANIE RUR METODĄ MECHANICZNĄ – SPRĘŻYNAMI DRĄŻĄCYMI

W tej metodzie udrożniania – nie ma wody więc pomieszczenie w którym udrożniamy rury nie jest narażone na zachlapania i zalania. Stosuje się ją zwłaszcza w łazienkach, kuchniach – ogólnie wewnątrz budynku

Urządzenie  RIONED ALLROUND + , do mechanicznego czyszczenia kanalizacji

Jest to uniwersalna maszyna, doskonale nadająca się do profesjonalnego czyszczenia przewodów rurowych i pionów kanalizacyjnych o przekrojach od 40 mm do 125 mm, zarówno w domowych urządzeniach sanitarnych, jak i przemysłowych. Maksymalny zasięg czyszczenia 30 m. Spirala o średnicy 16 mm i długości 15 m (może być przedłużona do 30 m) jest umieszczona w żeliwnym bębnie. Maszyna posiada automatyczny posuw spirali do przodu i tyłu. Prędkość posuwu 0-6 m/min. Użytkownik nie ma bezpośredniego kontaktu ze spiralą.Allround może być z powodzeniem stosowany do usuwania typowych zatorów. Na podstawowym wyposażeniu maszyny znajduje się pięć głowic czyszczących, prowadnica spirali oraz walizka transportowa. Firma RIONED oferuje ponadto bogaty zestaw wyposażenia dodatkowego. Model Allround jest prosty w obsłudze oraz spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Dzięki zwartej zabudowie i ruchomemu uchwytowi transportowemu, maszynę bardzo łatwo przewozić oraz ustawiać się w miejscu pracy. Urządzenie jest wyposażone w elektryczny silnik wysokiej klasy z zabezpieczeniem przed przegrzaniem się. Prędkość obrotowa spirali ok. 230 obrotów/min.

DSC_1854

DSC_1855DSC_1856


 

Urządzenie  RIDGID KOLLMANN K-45 , do mechanicznego czyszczenia kanalizacji

Uniwersalna maszyna, doskonale nadająca się do profesjonalnego odpływów z umywalek, zlewów i pisuarów o przekrojach od 32 mm do 75 mm, zarówno w domowych urządzeniach sanitarnych, jak i przemysłowych. Maksymalny zasięg czyszczenia 10 m.Spirala o średnicy 6 mm i długości 7,5 m jest umieszczona w poliamidowym bębnie. Maszyna posiada automatyczny posuw spirali do przodu i tyłu. Prędkość posuwu 0-3 m/min. Użytkownik nie ma bezpośredniego kontaktu ze spiralą.RIDGID może być z powodzeniem stosowany do usuwania typowych zatorów. Na podstawowym wyposażeniu maszyny znajduje się pięć głowic czyszczących, 2 kasety ze spiralami drążącymi o średnicy 6 mm i 8 mm oraz walizka transportowa.  Urządzenie jest wyposażone w elektryczny silnik wysokiej klasy z zabezpieczeniem przed przegrzaniem się. Prędkość obrotowa spirali ok. 550 obrotów/min.

dsc_2004dsc_2005dsc_2002