gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

Aktualności

20
Lis

Przyczepa czyszcząca FlexJet Rioned

Przedstawiamy otrzymaną w dniu dzisiejszym zamówioną przyczepę czyszcząca do rur typu FlexJet holenderskiej firmy Rioned.
To kompaktowe a zarazem silne urządzenie do wysokociśnieniowego udrożniania zatkanych i czopowanych rur kanalizacyjnych a także do ich mycia za pomocą specjalistycznych dysz ciśnieniowych. Sprzęt ten pozwoli nam rozszerzyć zakres naszych usług o wysokociśnieniowe udrożnienia, przepychania i mycie kanalizacji grawitacyjnej.

To kolejny sprzęt zakupiony przez naszą firmę z RAFNARu. Planowany samochód typu WUKO też będzie z RAFNAR właśnie ze względu na rzeczowość, solidność i terminowość firmy RAFNAR.


Dziękujemy właścicielowi firmy RAFNAR z Bielska-Białej Panu Janowi Przybyle za wsparcie techniczne w doborze sprzętu a także za terminową realizację.


www.rafnar.pl to solidny partner w dziedzinie zaopatrzenia firm w sprzęt techniki komunalnej (kamery, dysze i węże do samochodów ciśnieniowych, zawory przeciw zalewowe, korki blokujące, pojazdy komunalne)

22
Lip

Kamera inspekcyjna do rur MINI-CAM SOLO+Duo System

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zamówioną kamerę inspekcyjną angielskiej firmy MINI-CAM model SOLO+ Duo System z dwiema głowicami kamerowymi. 
Pierwsza to głowica prosta samopoziomująca do średnic rur od 50 mm a druga to głowica obrotowa 360 st. z zakresem panoramy +/- 135 st. od średnic 75 mm do 225 mm (do większych średnic posiadamy zestaw z układem jeżdżącym z pomiarem spadków rur firmy TRESCOM)
Kamera posiada oprogramowanie raportujące własne producenta ProPipe+ a także w uniwersalnym standardzie WinCan.
Dzięki temu sprzętowi uzyskamy pełne możliwości inspekcji kanalizacji grawitacyjnej wszystkich średnic i zakresów wraz z modułami raportującymi.
Dziękujemy właścicielowi firmy RAFNAR z Bielska-Białej Panu Janowi Przybyle za wsparcie techniczne w doborze sprzętu a także za terminową realizację. 
www.rafnar.pl  to solidny partner w dziedzinie zaopatrzenia firm w sprzęt techniki komunalnej (kamery, dysze i węże do samochodów ciśnieniowych, zawory przeciw zalewowe, korki blokujące, pojazdy komunalne)

28
Kwi

Bezinwazyjne pomiary przepływomierzem ultradźwiękowym w układzie pomp obiegowych

Dziś razem z moim synem Mateuszem dokonywaliśmy bezinwazyjnych pomiarów przepływu na instalacji glikolowej (obieg drycoolerów chłodniczych) w jednym z warszawskich hoteli za pomocą przepływomierza ultradźwiękowego i przepływomierza różnicowego. Dwa różne typy pomiaru potwierdzają wynik i dokładność metrologiczną pomiaru. Aby wykonać pomiar należy tylko dostać się do zewnętrznej ściany rury – jeśli jest zaizolowana to na krótkim odcinku należy zdjąć izolację.
Pomiary wykazały, że układ pracuje poza parametrami projektowymi i wymaga znacznego zdławienia przepływu nadmiernego, który powodował powstawanie błędów w modułach regulacyjnych pomp.

NIE MA POTRZEBY SPUSZCZANIA MIERZONEGO MEDIUM ANI ROZCINANIA LUB ROZKRYZOWANIA ODCINKA RUROCIĄGU ! POMIAR JEST WIĘC CAŁKOWICIE BEZINWAZYJNY.


Jeśli potrzebujesz dokonać takich pomiarów lub podobnych to posiadamy bardzo dokładny sprzęt pomiarowy – przepływomierz ultradźwiękowy do różnych mediów (wszystkie media – woda, woda morska, glikole, oleje, ścieki) a także przepływomierz doplerowski do pomiaru cieczy i mas gęstych lub osadów recyrkulowanych i pulpy piaskowej i wiedzę.
Dzięki naszej pracy dowiesz się w jakim stanie jest Twoja instalacja hydrauliczna i co się z nią dzieje.

9
Lut

Sprzedam sterowniki pomp kanalizacyjnych, pompowni przydomowych, zbiorników retencyjnych, separatorów itp.

Sprzedam sterowniki pomp kanalizacyjnych, pompowni ścieków przydomowych, zbiorników retencyjnych, separatorów itp. wiodących producentów pomp tj. Grundfos, Xylem, Wilo, KSB, Faust i innych w wykonaniach jedno i dwu pompowych

Posiadam 12 szt. sterowników firmy Faust Pumpwerkbau typu w wersji jedno pompowej z rozruchem bezpośrednim do mocy 5,5 kW silnika elektrycznego pompy z ograniczeniem prądowym do 16 A (wersje 1/230 VAC i 3/400 VAC) przeznaczone na rynek niemiecki i angielski. Sterowniki posiadają wybór czujnika poziomu (dzwon powietrzny, 3 pływaki lub sonda hydrostatyczna) mają opcję drugiego czujnika poziomu np. na wypadek awarii lub np. zapchania pomiaru podstawowego dzwonu powietrznego układ załączy pompę z drugiego. Sterowniki nowe, każdy z instrukcją obsługi, odkupione z likwidacji firmy.

Na każdy sterownik udzielę 12 my gwarancji podstawowej lub rozszerzonej płatnej w opcji do nawet 60 my!

6
Sty

Kontrola jakości zregenerowanych pierścieni uszczelnień specjalistycznym sprzętem diagnostycznym

Kontrola jakości zregenerowanych uszczelnień po szlifowaniu i polerowaniu diamentowym na maszynie Metkon Kemet. W tym celu zakupiliśmy odpowiedni sprzęt kontrolno-pomiarowy firmy Mitutoyo. Do weryfikacji stanu jakości zregenerowanych uszczelnień będziemy stosować dwa parametry : chropowatość powierzchni i płaskość pozioma.

Podstawowym i najważniejszym miernikiem jest miernik chropowatości powierzchni firmy Mitutoyo SurfTest SJ-210 określający z najwyższą dokładnością a także według wprowadzonych norm jaka jest powierzchnia po końcowej obróbce zregenerowanego pierścienia. Aktualnie nie ma na rynku dokładniejszego urządzenia w tej klasie pomiarowej. Do obróbki danych i wydruku będącego protokołem jakości powierzchni zakupiliśmy procesor danych Mitutoyo DP-7 a także kabel komunikacyjny i oprogramowanie do komputera PC. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną firmą w centralnej Polsce posiadającej tak specjalistyczny i najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny dotyczący analizy powierzchni po obróbce mechanicznej.

Pomiar poziomu płaskości będziemy dokonywać za pomocą dwóch zestawów szkieł interferencyjnych metodą optyczną bo jak do tej pory nie ma dokładniejszej oceny jakości powierzchni płaskiej niż za pomocą świetlnych prążków interferencyjnych.

30
Wrz

Rozbudowa systemu polersko-szlifierskiego METKON KEMET do regeneracji uszczelnień

Rozbudowa systemu polersko-szlifierskiego METKON KEMET do regeneracji uszczelnień technicznych o szlifierską płytę diamentową KEMET DIGIFLEX .
Dzięki tej płycie składającej się z talerza nośnego i ściernicy diamentowej DIGIFLEX z diamentami o gradacji 60 mikronów jesteśmy wstanie zregenerować najtwardsze nawet i najbardziej weksploatowane – zatarte uszczelnienia wolframowe w przemysłowych pompach lub mieszadłach w których rysy obwodowe przekraczają głębokość 1 lub nawet 1,5 mm ! Koszt regeneracji uszczelnienia to zazwyczaj 10 do max 20% wartości nowego a zregenerowane w ten sposób pierścienie są parametrami gładkości identyczne z nominalnymi !
Najpierw szlifujemy powierzchnie bieżne pierścieni uszczelniających do gładkości 60 mikronów na płycie szlifierskiej a potem dogładzamy je na płycie kompozytowej esencjami diamentowymi do zadanego stopnia poziomu płaskości nawet do poziomu 1 mikrona !
Zregenerujemy każde uszczelnienie osiowe każdej pompy i mieszadła do średnicy zewnętrznej uszczelnienia max 120 mm wykonane z każdego materiału : węgiel żywicowany, węgiel zaprawiany antymonem, węgliki krzemu spiekane SiC typu Q, węgliki krzemu wiązane reakcyjnie typu SiC-Si, węgliki krzemu diamentowanego typu Q5  a także wykonane z najtwardszych materiałów takich jak węgliki wolframu typu U, U1, U2 . Jesteśmy jedyną firmą w centralnej Polsce dysponującą takim precyzyjnym sprzętem i umiejętnościami szlifierskimi. 

17
Lip

Regeneracja komponentowych uszczelnień mechanicznych pomp, mieszadeł, aeratorów – nasza najnowsza usługa !

Istnieje o wiele tańsza a przy tym technicznie jak również jakościowo na takim samym poziomie alternatywa w stosunku do wymiany na nowe uszczelnienia mechanicznego każdej pompy, mieszadła, aeratora. Tym sposobem jest jego naprawa czyli regeneracja.

Moja firma Zakład Elektrycznych Usług Specjalistycznych Grzegorz Połeć jako jedyna na Mazowszu, rozszerzyła działalność o taką właśnie usługę, jaką jest regeneracja kompletnych uszczelnień komponentowych lub regeneracja samych pierścieni bieżnych na profesjonalnej co znaczy najbardziej dokładnej maszynie polerskiej na rynku. Inne „metody” docierające nigdy nie zapewnia takiego stopnia poziomu płaskości jak profesjonalne maszyny angielskiej firmy KEMET. 

Zdobyliśmy już odpowiednią wiedzę i doświadczenie między innymi dzięki fachowej literaturze i praktycznym szkoleniom przeprowadzonym przez doświadczonego i uznanego w branży szlifierza.
Od trzech miesięcy zajmujemy się regeneracją komponentowych uszczelnień mechanicznych we wszystkich rodzajach pomp (wodne, ściekowe, obiegowe, specjalne). Pracujemy na nowej maszynie polerskiej METKON KEMET 300L z rozszerzeniem LVA.

KOSZT REGENERACJI KOMPLETNEGO USZCZELNIENIA NIE POWINIEN PRZEKROCZYĆ 30 % NOWEGO A JEGO CZAS EKSPLOATACJI BĘDZIE PRAWDOPODOBNIE TAKI SAM JAK NIE DŁUŻSZY. ISTOTNYM WARIANTEM JEST TEŻ MOŻLIWOŚĆ REGENERACJI SAMYCH PIERŚCIENI USZCZELNIAJĄCYCH Z ROZMONTOWANEGO USZCZELNIENIA KOMPONENTOWEGO. W TAKIEJ OPCJI KOSZT NAPRAWY TO ZALEDWIE OD 5% DO 10 % NOWEGO USZCZELNIENIA !

Proces regeneracji kompletnego uszczelnienia komponentowego składa się z trzech głównych etapów naprawy (rozmontowanie i weryfikacja stanu technicznego, mycie wstępne i ultradźwiękowe, polerowanie i montaż) a na końcu na opłukaniu wodą z małym dodatkiem środka zabezpieczającego i zapakowaniu w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem zregenerowanego uszczelnienia lub zregenerowanego pierścienia.
Maszyna METKON KEMET 300 LVA  jest przeznaczona do specjalnych aplikacji. Model podstawowy posiada płytę o średnicy 300 mm. Wszystkie elementy napędowe zamontowane są na aluminiowej obudowie zapewniając cichą i wolną od wibracji pracę. Panel kontrolny posiada timer, regulację prędkości i zmienne obroty koła. Dodatkowo posiada własną pompę próżniową i konektory dające możliwość podłączenia uchwytów próżniowych. Zależnie od aplikacji urządzenie 300 L wyposażone jest w płytę docierającą kompozytową lub żelazną. W naszym wariancie to topowa płyta kompozytowa najlepiej kotwiąca mikro diamenty.
Pojedynczy pierścień mocujący znajduję się na uchwycie i pracuje pomiędzy trzema wałkami. Pierścienie typu lekkiego zostają dociążone odpowiedniej masy obciążnikiem lub zestawem obciążników. Pierścienie osadzone trwale obrabiają się pod własna masą. Środkiem roboczym są zawiesiny diamentowe. Zawiesiny diamentowe o niskiej lepkości i wysokiej koncentracji ziarna, wodno-rozpuszczalne i rozpuszczane w olejach dostępne są w dwóch rodzajach w wersji: STANDARD (monokrystaliczne) i PREMIUM (polikrystaliczne). Jednolita zawartość diamentu w zawiesinie. Docieramy w trzech standardach stopnia płaskości : 25 mikronów, 14 mikronów i 3 mikrony.

 

9
Lip

Rewitalizacja studni głębinowej

Rewitalizacja studni głębinowej w układzie podlewania terenów zielonych z wymianą agregatu pompowego dla mojego klienta.
Studnia przed modernizacją z uszkodzoną pompą HV bez ekonomicznego uzasadnienia naprawy, z rurami stalowymi ocynkowanymi, skorodowanymi i perforacją rur ! Bez zabezpieczeń dodatkowych.
W zakresie zlecenia było : zakup i montaż nowej pompy Grundfos typ SP3A-15 , montaż nowego pionu tłocznego o długości 7,5 m z rury PE DN40/ 3,7 mm grubość ścianki, montaż linki fi 3 mm, wykonanej ze stali kwasoodpornej A4, do zabezpieczenia pompy przed zerwaniem z pionu tłocznego, zregenerowanie pokrywy studni (oczyszczenie z korozji obróbką strumieniowo-ścierną w kabinie piaskującej, środek ścierny : korund pomiedziowy , pomalowanie podkładem i emalią ftalową nawierzchniową), montaż zabezpieczenia przed pracą na sucho agregatu pompowego ELEKTRON typ CP-2F (w wersji z zabezpieczeniem elektrod przed zjawiskiem elektrolizy) z 2 sondami konduktometrycznymi ELEKTRON SW-1K/15 m, doposażenie istniejącego sterownika o zabezpieczeniem przed brakiem fazy, asymetrią zasilania i zmianą kierunku wirowania pola elektromagnetycznego F&F CKF317, montaż licznika czasu pracy pompy.
Po modernizacji studnia osiąga max wydajność 3 m3/h i ciśnienie max 7,0 bar.
Idealna konfiguracja dla budynku jednorodzinnego jako zaopatrzenie w wodę bytową lub gospodarczą do podlewania terenów zielonych.
Wykonamy naprawę każdej studni głębinowej zarówno przydomowej jak i przemysłowej.

19
Cze

Pompy głębinowe Grundfos SP-A 12/15/18 z wyposażeniem

Sprzedam  fabrycznie nowe  pompy głębinowe Grundfos  z serii SP-A 12/15/18 wraz z wyposażeniem. Na pompy i wyposażenie udzielam 12 my gwarancji podstawowej lub rozszerzonej – dodatkowo opłaconej na kolejny rok lub max do 6 lat.  Pompy te mają króciec tłoczny GW 1 1/4” i mają średnicę fi 95 mm a więc są w najpopularniejszym rozmiarze, mają wydajność 3 m3/h a wysokość podnoszenia w zależności od poszczególnego zestawu od 55 m H do 90 m H. Pompy są z produkcji w zakładach w Danii (made in Denmark). Są to idealne pompy do domowych jak również małych przemysłowych zastosowań. Modele te posiadają bardzo dobre wykonanie materiałowe – wszystkie części są wykonane ze stali nierdzewnej co czyni je odporne nawet na często piaszczące studnie. Do każdej pompy montujemy oryginalny – dedykowany zawór zwrotny również wykonany w całości ze stali nierdzewnej ( w Grundfosie zawór ze względu na szeroki wachlarz zastosowań jest opcjonalny). Do pomp zalecamy dedykowane i rekomendowane przez Grundfos zabezpieczenia firmy Benedikt & Jager. Czas dostawy do klienta to max 8 h (Warszawa i okolice do 100 km), pompy znajdują się u mojego partnera handlowego mającego siedzibę niedaleko mojego zakładu więc są praktycznie dostępne od ręki 7 dni w tygodniu. Mamy ich dość duży wybór – około 12 szt. w różnych konfiguracjach części pompowych i silników elektrycznych typu MS402/403 o mocy 1,1 lub 1,5 kW (napęd elektryczny w chwili obecnej trójfazowy).

ZAJMUJEMY SIĘ RÓWNIEŻ WYMIANĄ POMP W STUDNIACH  GŁĘBINOWYCH A TAKŻE NAPRAWĄ POMP GŁĘBINOWYCH I AUTOMATYKI STERUJĄCEJ, 

3
Cze

Układ pomiaru poziomu wody w zbiorniku ppoż

Na zlecenie klienta wykonałem układ monitorujący poziom wody w zbiorniku przeciwpożarowym z sygnalizacją stanów alarmowych do systemu BMS budynku. System zarządzania budynkiem (ang. Building Management System) BMS lub Automatyka budynkowa BMS – system zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku, zwłaszcza w budynku inteligentnym.
Układ oparty jest na mierniku uniwersalnym Aplisens PSM920 z dwoma przekaźnikami stanów skrajnych i sondzie hydrostatycznej Wika IL-10 (4-20 mA, 2,5 mWs).
Układ sygnalizuje brak wody w zbiorniku (relay 1 pusty zbiornik NC i zmienia kolor wyświelacza lokalnego z zielonego na czerwony) i podobnie działa poziom przelewu (relay 2).
Układ ma też możliwość oprócz sygnalizacji stanów skrajnych, transferu poziomu do sterownika BMS po magistrali (wizualizacja stanu).