gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

TERMOWIZJA

TERMOWIZJA strona w budowie

Sprzęt : kamera termowizyjna Flir Systems E

 


MOJE TERMOGRAMY :


Termogram : widok w trybie zobrazowania fuzji termicznej  (obraz podczerwieni połaczony z obrazem cyfrowym) wskazujący zimny mostek termiczny od zbrojonej belki nośnej stropu w budynku mieszkalnym. Tą drogą przenika zimno do mieszkania.


Termogram : widok w trybie zobrazowania multispektralnego MSX (obraz podczerwony z nałożonymi konturami obrazu cyfrowego – widok na zarys kształtu płytek ceramicznych podłogi) wężownicy wodnej ogrzewania podłogowego wykonanego z rury PEX


Termogram : widok zobrazowania w trybie PIP (obraz podczerwony w obrazie cyfrowym) w trybie alarmu poniżej zadanej (tu mniej niż 19 st. C) tempertuty – widok na mostek termiczny w mieszkaniu na połączeniu ściany nosnej ze stropem.


Termogram : widok zobrazowania multispektralnego MSX (obraz podczerwony połączony z zaznaczeniem konturów kształtu maszyny z obrazu cyfrowego, w palecie kolorów arctic) z zaznaczeniem punktów najbardziej gorących. Tu ocena termowizyjna łożysk tocznych prasy taśmowej osadu nadmiernego na lokalnej oczyszczalni ścieków. Wyraźnie widać grzejące się dwa,  z zestawu sześciu łożysk tocznych wałów wyciskowych z prawej strony maszny.


Termogram : widok zobrazowania fuzji termicznej obrazu podczerwonego z obrazem cyfrowym, widok z zewnątrz na drzwi wejściowe do budynku. Wyraźnie widać „aureolę” jaką daje wydostające się ciepło z budynku na zewnątrz drzwi wejściowych w wyniku braku uszczelki framugowej.

Obraz cyfrowy wykonany wieczorem, postaram się wykonać w dzień to będzie lepiej widoczny zakres fuzji.