Pasikonie 43, KAMPINOS 05-895

+48 601 226 574

gpolec@poczta.fm

Regeneracja

Strona główna » Regeneracja

Regeneracja urządzeń

Tańsza i alternatywna metoda!

Istnieje o wiele tańsza a przy tym technicznie jak również jakościowo na takim samym poziomie, alternatywa w stosunku do wymiany na nowe uszczelnienia mechanicznego każdej pompy, mieszadła, aeratora. Tym sposobem jest jego regeneracja.

Koszt regeneracji kompletnego uszczelnienia nie powinien przekroczyć 30% nowego a jego czas eksplotacji będzie prawdopodobnie taki sam jak nie dłuższy.

Istotnym wariantem jest też możliwość regeneracji samych pierścieni uszczelniających z rozmontowanego uszczelniacza komponentowego. W takiej opcji koszt naprawy to zaledwie od 5% do 10% nowego uszczelniacza.

Proces regeneracji kompletnego uszczelnienia komponentowego składa się z trzech głównych etapów naprawy (rozmontowanie i weryfikacja stanu technicznego, mycie wstępne i ultradźwiękowe, polerowanie i montaż) a na końcu na opłukaniu wodą z małym dodatkiem środka zabezpieczającego i zapakowaniu w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem zregenerowanego uszczelnienia lub zregenerowanego pierścienia.

  1. MYCIE WSTĘPNE I WERYFIKACJA STANU OGÓLNEGO

Demontaż, weryfikacja części składowych uszczelnienia (pierścienie bieżne, mieszek, sprężyna centralna lub zespół sprężynek, elementy stalowe lub elementy kasety) i mycie wstępne.

  1. MYCIE DETALI W MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ

Mycie rozmontowanego uszczelnienia w myjce ultradźwiękowej w roztworze odpowiedniego cleanera (częstotliwość ultradźwięków 21,5 kHZ) z podgrzewem od 20 do 90 st. C.

  1. PROCES POLEROWANIA
  • Urządzenie do polerowania

Maszyna METKON KEMET 300 LVA jest przeznaczona do specjalnych aplikacji. Model podstawowy posiada płytę o średnicy 300 mm. Wszystkie elementy napędowe zamontowane są na aluminiowej obudowie zapewniając cichą i wolną od wibracji pracę. W standardzie znajduje się także wlot wody z zaworem. Panel kontrolny posiada timer, regulację prędkości i zmienne obroty koła. Dodatkowo posiada własną pompę próżniową i konektory dające możliwość podłączenia uchwytów próżniowych. Zależnie od aplikacji urządzenie 300 L wyposażone jest w płytę docierającą kompozytową lub żelazną. W naszym wariancie to topowa płyta kompozytowa najlepiej kotwiąca mikro diamenty.
Pojedynczy pierścień mocujący znajduję się na uchwycie i pracuje pomiędzy trzema wałkami. Pierścienie typu lekkiego zostają dociążone odpowiedniej masy obciążnikiem lub zestawem obciążników. Pierścienie osadzone trwale obrabiają się pod własna masą.

  • Zawiesiny diamentowe

Zawiesiny diamentowe o niskiej lepkości i wysokiej koncentracji ziarna, wodno-rozpuszczalne i rozpuszczane w olejach dostępne są w dwóch rodzajach w wersji: STANDARD (monokrystaliczne) i PREMIUM (polikrystaliczne).

  • Jednolita zawartość diamentu w zawiesinie
  • Niewymagane mieszanie
  • Możliwosc stosowania z automatycznymi systemami dozującymi K i innych firm.