gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

Kontrola jakości zregenerowanych pierścieni uszczelnień specjalistycznym sprzętem diagnostycznym

Kontrola jakości zregenerowanych uszczelnień po szlifowaniu i polerowaniu diamentowym na maszynie Metkon Kemet. W tym celu zakupiliśmy odpowiedni sprzęt kontrolno-pomiarowy firmy Mitutoyo. Do weryfikacji stanu jakości zregenerowanych uszczelnień będziemy stosować dwa parametry : chropowatość powierzchni i płaskość pozioma.

Podstawowym i najważniejszym miernikiem jest miernik chropowatości powierzchni firmy Mitutoyo SurfTest SJ-210 określający z najwyższą dokładnością a także według wprowadzonych norm jaka jest powierzchnia po końcowej obróbce zregenerowanego pierścienia. Aktualnie nie ma na rynku dokładniejszego urządzenia w tej klasie pomiarowej. Do obróbki danych i wydruku będącego protokołem jakości powierzchni zakupiliśmy procesor danych Mitutoyo DP-7 a także kabel komunikacyjny i oprogramowanie do komputera PC. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną firmą w centralnej Polsce posiadającej tak specjalistyczny i najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny dotyczący analizy powierzchni po obróbce mechanicznej.

Pomiar poziomu płaskości będziemy dokonywać za pomocą dwóch zestawów szkieł interferencyjnych metodą optyczną bo jak do tej pory nie ma dokładniejszej oceny jakości powierzchni płaskiej niż za pomocą świetlnych prążków interferencyjnych.

Skomentuj