gpolec@poczta.fm
tel. 601-226-574

Bezinwazyjne pomiary przepływomierzem ultradźwiękowym w układzie pomp obiegowych

Dziś razem z moim synem Mateuszem dokonywaliśmy bezinwazyjnych pomiarów przepływu na instalacji glikolowej (obieg drycoolerów chłodniczych) w jednym z warszawskich hoteli za pomocą przepływomierza ultradźwiękowego i przepływomierza różnicowego. Dwa różne typy pomiaru potwierdzają wynik i dokładność metrologiczną pomiaru. Aby wykonać pomiar należy tylko dostać się do zewnętrznej ściany rury – jeśli jest zaizolowana to na krótkim odcinku należy zdjąć izolację.
Pomiary wykazały, że układ pracuje poza parametrami projektowymi i wymaga znacznego zdławienia przepływu nadmiernego, który powodował powstawanie błędów w modułach regulacyjnych pomp.

NIE MA POTRZEBY SPUSZCZANIA MIERZONEGO MEDIUM ANI ROZCINANIA LUB ROZKRYZOWANIA ODCINKA RUROCIĄGU ! POMIAR JEST WIĘC CAŁKOWICIE BEZINWAZYJNY.


Jeśli potrzebujesz dokonać takich pomiarów lub podobnych to posiadamy bardzo dokładny sprzęt pomiarowy – przepływomierz ultradźwiękowy do różnych mediów (wszystkie media – woda, woda morska, glikole, oleje, ścieki) a także przepływomierz doplerowski do pomiaru cieczy i mas gęstych lub osadów recyrkulowanych i pulpy piaskowej i wiedzę.
Dzięki naszej pracy dowiesz się w jakim stanie jest Twoja instalacja hydrauliczna i co się z nią dzieje.

Skomentuj